پوشش مردم گرجستان

پسرهای گرجستان چگونه لباس می پوشند؟

شاید بتوان بارزترین ویژگی در تیپ پسران گرجی را پوشیدن لباس اسپرت و دست در جیب گذاشتن دانست. پسران گرجی اغلب کت و شلوار نمی پوشند و زیاد اهل کراوات نیستند و تنها گاهی به ناچار در مراسم رسمی از این پوشش استفاده می کنند و اغلب تیپ اسپرت را ترجیح می دهند.

مردان گرجی تمایلی به گرفتن کیف در دست ندارند و حتی کیف های کج در این کشور در میان پسران طرفدار چندانی ندارد و اغلب، دست های پسران گرجی آزاد است. این عدم علاقه به کیف در حدی است که حتی دانشجویان گرجی هم تمایل زیادی به همراه داشتن کیف با خود ندارند.

تا چند سال پیش مردان گرجی عاشق رنگ های تیره بودند و مهمترین پوشش آن ها کاپشن و شلوار مشکی بوده است اما در چند سال اخیر از این علاقه کاسته شده است و پسران گرجی به تجربه کردن رنگهای روشن تر در ظاهرشان روی آورده اند.

پوشش دختران گرجی

دختران جوان گرجی بیشتر با دامن های کوتاه دیده می شوند که در واقع تقلیدی از مدلهای دهه ۶۰ میلادی اروپا است. دختران گرجی به شلوار جین نیز علاقه خاصی دارند و برخلاف دختران ایرانی تمایل چندانی به آرایش ندارند. لوازم آرایش در گرجستان محبوبیت چندانی ندارد اما دختران گرجی به ناخن هایشان اهمیت زیادی می دهند و به مانیکور کردن ناخن علاقه زیادی دارند.

دختران گرجی عاشق رنگ موهای بسیار روشن هستند و اغلب موهایشان را به شکل رنگ پریده در می آورند.

زنان میانسال گرجی نیز اغلب دامن تیره رنگ بلند بر تن می پوشند و دامن کوتاه را کمی زننده می دانند. زنان میانسال گرجی برای اینکه جلف به نظر نرسند اغلب از پوشیدن دامن کوتاه دوری می کنند وتنها گاهی در مراسم های خاص دامن کوتاه می پوشند.

 

مراکز خرید لباس در تفلیس

در تفلیس مراکز خرید لباس بسیاری دیده می شود اما جالب است بدانید که مراکز خرید لباس دست دوم به همان اندازه و حتی بیشتر طرفدار دارد. البته لزوما انسانهای فقیر به فروشگاه های لباس دست دوم نمی روند و در گرجستان افراد مختلفی به این فروشگاه ها سر می زنند.

بازار گرجستان و حجم بسیار توریست، این کشور را به بازار خوبی برای شرکتهای مدلینگ و طراحان لباس تبدیل کرده است و به همین دلیل در این کشور شما می توانید مراکز خرید بسیاری را پیدا کنید که برندهای مشهور را با قیمت های متعارف و گاه ارزان به فروش می رسانند.

 

پوشش مردم گرجستان

هر چند جامعه گرجستان تمایل زیادی به حفظ سنت ها و لباس های کهن خود دارند اما در سال های اخیر جوانان این کشور تمایل زیادی به دنیای مد نشان داده اند هر چند هنوز هم لباس های محلی گرجستان همچون چوخا بر تن بسیاری از مردان این کشور دیده می شود. در زمستان معمولا دختران و زنان گرجی برای محافظت در برابر سرما از روسری استفاده می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *